Jak poprawić BIKMam zły BIK - dlaczego tak jest?

456 do 543 punkty, czyli 4 gwiazdki BIK

cztery gwiazdki BIK

Konsumenci, którzy mają 4 gwiazdki BIK, tylko z pozoru mają dobra zdolność kredytową. Przedział oznaczany jako cztery gwiazdki BIK to przedział punktacji prawie w całości będącej poniżej średniej krajowej. A mino to nagrodzony czterema **** BIK.

Osoby mające 4 gwiazdki BIK są zatem w nieustannej potrzebie zdobywania kolejnych punktów wzmacniających zdolność kredytową. A jak najlepiej zdobywać te punkty mając 4 gwiazdki BIK?

Przede wszystkim radzimy unikać limitów w koncie, debetów i kart kredytowych. Na etapie czterech gwiazdek nie są one potrzebne, a znacznie bardziej przyjazne algorytmowi BIK będą zwykłe, proste raty.

Robiąc zakupy, staraj się kupować na raty. Nawet jeśli dany produkt kosztuje śmieszne pieniądze – weź go na raty. To kolejny produkt, który przyniesie Ci punkty BIK.

Chcę wziąć na raty – napotykam odmowę

Może się tak zdarzyć. Pamiętaj bowiem, że masz 4 gwiazdki BIK, a więc prawdopodobnie Twoja ocena punktowa jest niższa niż przeciętnego kredytobiorcy. Co oznacza, że banki udzielające rat mogą nie chcieć z Tobą współpracować.

Co robić w takiej sytuacji? Czy cofnąć się poziom niżej i odbudowywać BIK tak jak konsumenci mający gwiazdkę mniej czy przekonać kredytodawców, że udzielenie Ci kredytu ratalnego jest dla nich dobrym pomysłem.

Przekonasz ich w sposób bardzo prosty. Zawczasu dając im się poznać. To najprostszy sposób, aby zawsze mieć możliwość kupowania na raty. Bez ryzyka odmowy ze strony banków.

Banki, które kredytują zakupy ratalne

Wyrobienie sobie zawczasu „marki” w bankach udzielających rat to idealny sposób na wykorzystanie zakupów ratalnych do poprawy historii kredytowej.

Najkorzystniejsze jest obecnie korzystanie z wszechobecnych rat PayU. Zaletą tego systemu sprzedaży ratalnej jest to, że kwota zakupów możliwych do wzięcia na raty to 300 zł:

4 gwiazdki BIK

Takich rat właśnie potrzebujesz, aby nieustannie kończyć w sposób idealny jakiś kredyt. I tym samym budować scoring. Raty PayU powiązane są z dwoma bankami: Alior Bankiem i mBankiem i co istotne – nie są oprocentowane.

Gwarancja udzielenia zgody kredytowej na raty

Wyobraź sobie taką sytuację. Masz konto osobiste w Alior Banku i mBanku. Na konta te przyjmujesz wszystkie swoje wpływy. Pomiędzy kontami tymi nieustannie przelewasz swoje pieniądze. Po kilku tygodniach aktywnych działań sprawne systemy komputerowe obu banków wychwytują Cię jako klienta z dużym potencjałem. I zaczynają monitorować.

Aby być klientem z dużym potencjałem nie musisz zarabiać kokosów. Wystarczy, że swoją pensję kilkukrotnie obrócisz między kontami w Aliorze i mBanku, aby mieć obroty znacznie powyżej przeciętnego klienta. I – kolokwialnie mówiąc – wpaść bankom w oko.

I wyobraź sobie dalej. Że w tym momencie prosisz bank o rozłożenie na 20 rat kwoty 300 zł. Czy bank, który właśnie wytypował Cię na potencjalnego top klienta nagle odmówi Ci? Zaryzykuje, że Ty po takim afroncie z jego strony pójdziesz do konkurencji??

Nic podobnego. Bank ucieszy się, że jesteś od momentu podpisania umowy kredytowej związany z nim jeszcze silniej. I będzie mógł wciąż obserwować Ciebie i Twój potencjał….

Sposób na pewne raty

Najskuteczniejszym sposobem na raty pewne i zawsze dostępne jest wcześniejsze pokazanie się bankom – poprzez opisywane wcześniej falowe obroty na kontach osobistych.

Tyle, że do tej operacji potrzebujesz tych kont. Obydwa otworzysz całkowicie online, poświęcając na to kilka minut. Bez wizyty w oddziale, wysyłki dokumentów kurierem czy czekania na umowę.

4/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *