Jak poprawić BIKMam zły BIK - dlaczego tak jest?

Brak oceny punktowej BIK

brak oceny punktowej w BIK

Kupujesz Raport BIK w najwyższej opcji, otwierasz ciekaw swojej oceny i czytasz…. że w Twoim raporcie brak oceny punktowej BIK. Oszustwo jak nic – myślisz. Niekoniecznie. Po prostu w niektórych przypadkach BIK nie jest w stanie obliczyć scoringu.

Wówczas informuje konsumenta, że brak oceny punktowej BIK jest wynikiem jednego z dwóch  scenariuszy:

Zbyt krótka historia w BIK

Brak oceny punktowej BIK może wynikać ze zbyt krótkiego okresu aktywności. Wiadomo, aby kogoś oceniać, trzeba go najpierw poznać. Żelazną zasadą BIK jest, iż proces poznawania kredytobiorcy to minimum 6 aktualizacji danych. To dziwnie brzmiące słowo można łatwo oswoić – aktualizacja danych w BIK to na przykład informacja o zachowaniu kredytobiorcy wobec obowiązku wyznaczonego ramami czasowymi.

Czyli najprościej rzecz ujmując: mowa tutaj o sześciu ratach do zapłaty czy sześciu terminach spłaty karty kredytowej.

Aby BIK zaczął obliczać ocenę punktową potrzebujesz zatem minimum półrocznej aktywności kredytowej. Jeśli Ci jej brakuje to brak oceny punktowej BIK stanie się faktem.

Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, nie panikuj. To, że brak Ci oceny punktowej BIK nie oznacza, że jesteś najgorszym kredytobiorcą. Do głosu dochodzi zasada:  jeśli nie masz historii w BIK, to sobie ją stwórz.

W Twoim przypadku nie będzie to specjalnie trudne. Brak oceny w BIK nie zamknie Ci drogi do zbudowania historii kredytowej opartej na produktach o niewielkim potencjale ryzyka. Otrzymasz zatem możliwość zaciągania niewielkich zobowiązań, z dużymi na razie będziesz musiał się wstrzymać.

Gdy bank zapyta w BIK-u o Ciebie i otrzyma odpowiedź „czysta karta” najpewniej nie zaryzykuje współpracy do czasu, aż pokażesz swój stosunek do zobowiązań. Zbuduj swoją historię w oparciu o wskazówki z tego artykułu, a szybko zdobędziesz wysoki poziom wiarygodności kredytowej.

Zła historia kredytowa a brak oceny punktowej BIK

Kolejną przyczyną braku oceny może być bardzo zła historia kredytowa. To znacznie poważniejszy problem niż jej brak. Jeśli posiadasz historię kredytową i brak oceny BIK to znaczy, że posiadasz problem:

BIK nie mógł Cię ocenić ze względu na fatalny status Twoich wpisów. Nie zostałeś – jednym słowem ujmując – sklasyfikowany.

Czy jest na to rada, lekarstwo i czy taki rejestr, w którym brak oceny punktowej BIK powodowany jest katastrofalną historią można jeszcze odbudować?

Na tak złożone pytanie odpowiedzieć może wyłącznie profesjonalna analiza raportu BIK.

Zamów ją, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje możliwości i szanse na odzyskanie zdolności kredytowej. I przede wszystkim – ile potrwa proces przywracania wiarygodności, aby BIK znów mógł przyznać Ci ocenę punktową.

Nie masz oceny BIK – sprawdź jak ją zdobyć

Jedyną metodą na to, aby BIK zaczął mierzyć Twoją wiarygodność i oceniać Cię jako kredytobiorcę jest rozpoczęcie korzystania z produktów kredytowych. Oczywiście nie wszystkich – zacząć musisz od tych, które są dla Ciebie dostępne.

Pożyczki pozabankowe z BIK

Zauważ, że wielu kredytobiorców szuka czegoś, co potocznie nazywa się „pożyczki pozabankowe bez BIK”. Ty natomiast musisz szukać czegoś odwrotnego – pożyczki, która wpisze Cię do BIK i jest pożyczką dającą Ci minimum 6 miesięcy historii spłaty.

Jest ich niewiele w Polsce. Dlatego przyjrzyj się tym pożyczkom, które wpisują do BIK i jednocześnie są dla Ciebie łatwe do otrzymania. Pamiętaj, aby wnioskować o jak najniższą kwotę (na przykład 200 zł), aby koszt rozpoczęcia oceniania Cię przez BIK był jak najmniejszy.

Pożyczka bankowa bez BIK?

 

Tak. I to nawet łatwa do uzyskania. Wystarczy założyć w tym celu konto w banku Millenium. Regularne wpływy na konto zaowocują propozycją złożoną przez bank jak na zdjęciu po prawej stronie.

Twój brak oceny punktowej w BIK nie będzie przeszkodą. Bank nie zaoferuje Ci dużej kwoty, więc może sobie pozwolić na zaufanie klientowi, o którym BIK nie ma jeszcze zdania.

Ryzyko dla banku niewielkie, a ewentualne korzyści olbrzymie. Jeśli bank zwiąże Cię ze sobą, ma stałego klienta na lata. Dlatego też do budowania scoringu BIK powinieneś wykorzystać świetną politykę banku Millenium. Wystarczy obrót na koncie osobistym i propozycja udzielenia pożyczki pojawi się sama.

Wykorzystaj ją, aby pokazać się w BIK jako idealny kredytobiorca. Załóż konto w Millenium banku i wykorzystaj swoją szansę na poprawę oceny w BIK.

4.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *