Mam zły BIK - dlaczego tak jest?

Jedna gwiazdka BIK

jedna gwiazdka BIK

Ocena 192 -262 punkty, czyli jedna gwiazdka BIK1 gwiazdka BIK

Ocena zarezerwowana dla kredytobiorców po dużych przejściach. Aby mogli mogli rozpocząć odbudowę swojego scoringu BIK, muszą znaleźć pierwszego chętnego do pożyczenia nam pieniędzy. Dlaczego?

Poprawa historii kredytowej to nadpisywanie złych wpisów w BIK wpisami idealnymi. Tych w raporcie osoby mającej jedną gwiazdkę BIK po prostu brakuje. I aby „ruszyć z miejsca” odbudowę swojej wiarygodności, znaleźć trzeba pierwszego, który takiej pożyczki odbudowującej scoring udzieli.

Warunkiem jest, aby dokonana pożyczka była odnotowana w Biurze Informacji Kredytowej (tak zwana pożyczka z BIK). Z wiadomych względów odpadną pożyczki bankowe – scoring jest tak fatalny, że drzwi banków zamknięte są na głucho.

Zostają wyłącznie pożyczki pozabankowe udzielane przez firmy, które współpracują z BIK. I zagwarantują, że udzielona pożyczka zostanie odnotowana – a tym samym uruchomi proces oceny spłaty tej pożyczki przez algorytm BIK po zapłaceniu minimum 6 rat miesięcznych.

Mamy zatem kolejny warunek, który musi spełniać pożyczka, pozwalająca na rozpoczęcie procesu odzyskiwania zdolności kredytowej: musi być to pożyczka na okres dłuższy niż wymagane przez BIK minimalne 6 miesięcy.

Produkty pozwalające poprawić scoring BIK osobom z jedną gwiazdką BIK

W ofercie pożyczek pozabankowych znajdziemy kilka takich produktów. Każdy z nich, bez względu na nazwę, pozwoli osiągnąć najważniejszy cel: pokazać w BIK-u idealną spłatę zobowiązania. Odzyskać część utraconych punktów i wejść o próg wyżej w hierarchii wiarygodności. Zdobyć drugą gwiazdkę BIK.

Każda z uruchomionych i idealnie spłaconych pożyczek znajdujących się poniżej to pozytywny wpis w BIK. A co za tym idzie – kilkanaście lub kilkadziesiąt punktów do oceny punktowej. W sumie nawet 100 punktów wiarygodności kredytowej więcej:

Istotna uwaga: jedna gwiazdka BIK to może być zbyt mało nawet na pożyczkę pozabankową. Dlatego wnioskując o jedną z wyżej wymienionych pożyczek – wnioskuj o jak najniższą kwotę.

Osoba ze złą oceną punktową i jedną gwiazdką BIK może nie otrzymać na przykład pożyczki w wysokości 3000 zł. Ale gdyby zmniejszyła swój apetyt do 500 zł, wówczas decyzja byłaby pozytywna.

Pamiętaj: dla BIK-u nie ma znaczenia ile wynosiła pożyczka, którą będzie „badał” ich algorytm. Liczy się tylko to, czy została spłacona w terminie i czy miała minimalną ilość 6 rat miesięcznych.

Jeśli nie znasz swojej historii kredytowej, scoringu BIK oraz tego, ile masz gwiazdek BIK, zamów pojedynczy raport z BIK lub  abonament na 12 raportów.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *