Jak poprawić BIKMam zły BIK - dlaczego tak jest?

Trzy gwiazdki w ocenie BIK

Posted
trzy gwiazdki BIK

Trzy gwiazdki BIK, czyli przedział 368-455 punktów 3 gwiazdki BIK

Przedział ten zawiera jednocześnie zbiór kredytobiorców słabych i prawie dobrych, gdyż różnica między górną, a dolną granicą przedziału 3 gwiazdek BIK jest bardzo duża. Cóż robić mają kredytobiorcy, którzy utknęli w tym przedziale punktowym, ale marzą im się cztery gwiazdki BIK?

Zasada jest zawsze taka sama: starać się wytworzyć obraz kredytobiorcy idealnego. Zatem wykorzystać możemy ofertę pożyczek pozabankowych, które wpisują do BIK. A przez to pozwolą – po idealnej spłacie pożyczki – odnotować w raporcie informacje, że pożyczka spłacana była wzorcowo. Na polskim rynku jest ich kilka:

Wszystkie one gwarantują, że proces spłaty pożyczki będzie regularnie odnotowywany w BIK. Tworząc w ten sposób pozytywną historię kredytową. Pamiętaj o dwóch żelaznych zasadach:

  • wnioskujesz o jak najniższą możliwą kwotę pożyczki,
  • ustalasz okres pożyczki na minimum 6 miesięcy.

Oczywiście osoby mające 3 gwiazdki BIK powinny ze spokojem rozejrzeć się za kredytowym produktem bankowym. Najlepszym produktem, który łatwo uzyskasz mając ocenę punktową na poziomie *** BIK będzie limit kredytowy w koncie osobistym.

gwiazdki BIK i debet w bankuLimit w koncie Banku Millenium

Najprostszy sposób na kredytowy produkt poprawiający BIK. Wystarczy być posiadaczem konta w banku Millenium i w okresie oczekiwania na limit aktywnie z niego korzystać. Wystarczą nawet przelewy między swoimi kontami, aby obrót zaowocował pojawieniem się takiego bannera jak ten po lewej stronie.

Kliknij w niego, załóż konto i oczekuj na pojawienie się propozycji od banku. Pamiętaj, że gdy pierwszy bank okaże Ci zaufanie, o wiele łatwiej będzie Ci pozyskać kolejne produkty innych banków. Na przykład takie jak

Karta kredytowa banku Credit Agricole

Karta taka jest oferowana aktywnym klientom banku. Aktywny klient to taki, który „podoba się” bankowi. Robi duże obroty na koncie, korzysta z karty do konta systematycznie i widać po jego zachowaniu, że jest do konta przywiązany. Bank, dostrzegając potencjał takiego klienta, ma zawsze do wyboru: pozostać biernym (gdy klient ma słaby scoring BIK) i ryzykować odejście klienta do konkurencji lub przywiązać go jeszcze bardziej. Bank Credit Agricole wybiera drugą opcję. Dlatego jako aktywny klient banku możesz liczyć na nagrodę za aktywność – indywidualną propozycję karty kredytowej.

Aby ją dostać, musisz jednak pokazać się bankowi. Zatem, jeśli myślisz o czterech gwiazdkach BIK, czym prędzej zamów konto w Credit Agricole i zacznij aktywnie korzystać z niego. Propozycja karty kredytowej, która znacznie podbuduje Twoją ocenę punktową BIK, zależy od tego, jak bardzo wydasz się bankowi atrakcyjny jako klient.

4.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *