Sprawdzanie BIK

Analiza raportu BIK

Dla każdego kredytobiorcy niezwykle ważna jest okresowa analiza raportu BIK. Jest ona czymś tak istotnym jak przegląd technicznych samochodu – pozwala czuć się bezpiecznie. W przypadku BIK nie na drodze, a w drodze – po kartę kredytową, zakupy na raty czy kredyt hipoteczny.

Analiza raportu BIKAnaliza raportu BIK – czemu służy i dlaczego jest tak ważna?

Regularnie przeprowadzana analiza raportu BIK to jedyna metoda wychwycenia najmniejszych nawet elementów szkodzących wizerunkowi i ich skuteczna zawczasu eliminacja. Prewencja taka nie pozwala na długotrwałe szkodzenie raportowi BIK przez negatywne elementy w rejestrze – powstałe w wyniku błędów kredytobiorcy lub podmiotu przesyłającego do BIK informacje (bank, SKOK, firma pożyczkowa). Wiedza o ich istnieniu pozwala bowiem na ich eliminację (czyszczenie BIK) lub neutralizację (optymalizacja scoringu).

Analiza raportu BIK – jak wygląda w praktyce?

Zlecający analizę raportu BIK dostarcza drogą mailową aktualny raport z BIK. Analityk dokonuje sprawdzenia raportu wpis po wpisie, zapytanie po zapytaniu, wychwytując elementy szkodliwe. Czyli takie, które wpływają na obniżenie scoringu, a w praktyce również wiarygodności i zdolności kredytowej. Sprawdza poprawność wpisów dokonywanych przez wierzycieli względem obowiązującego Prawa Bankowego. Kwalifikuje wpisy konieczne do usunięcia i kategoryzuje je. Śledzi cykl zachowań właściciela badanego raportu BIK pod kątem wykorzystania przyznanych limitów i zarządzania kartami kredytowymi i debetami. Analizuje profil właściciela raportu BIK w stosunku do profili innych kredytobiorców, wskazując elementy zachowań wymagające zmian i poprawy.

Analiza raportu BIK w praktyce trwa do 8 godzin roboczych. Po tym czasie zlecający analizę otrzymuje wnioski wraz z informacjami niezbędnymi do podjęcia dalszych działań.

Co daje analiza raportu BIK?

Zlecający analizę BIK-u w dokumencie wykonywanym po audycie i analizie raportu otrzymuje istotne dla niego informacje:

  • które wpisy wymagają usunięcia
  • czy ich usunięcie jest prawnie możliwe
  • propozycje działań w przypadku wpisów niemożliwych do usunięcia
  • informacje o zauważonym podejrzanym zachowaniu
  • uwagi dotyczące zmian nawyków związanych z obsługą wierzytelności
  • kluczowe rady związane z optymalizacją rejestru BIK

Analiza raportu BIK pozwala wyeliminować zachowania szkodzące ocenie kredytobiorcy i wdrożyć zachowania właściwe , pozwalające stale uzyskiwać wysoką ocenę punktową.

Analiza raportu BIK – ile kosztuje?

Wykonanie analizy to koszt 44 zł z VAT. Jednakże może okazać się, że w Twoim przypadku analiza raportu BIK będzie całkowicie darmowa. Bezpłatna analiza raportu możliwa jest w przypadku, gdy zdecydujesz się na dalszy krok (jeśli taki okaże się konieczny) i zlecisz wykonanie niezbędnych korekt w rejestrze BIK. Wówczas koszt analizy odliczany jest  ceny finalnej usługi. I analiza raportu BIK nie kosztuje nic.

Jak zamówić analizę raportu BIK?

Analiza raportu BIK zostanie dostarczona do Ciebie drogą mailową w przeciągu 8 godzin roboczych od złożenia i opłacenia zamówienia. Wyślij swój Raport BIK na adres biuro@czyszczenie-bik.pl pamiętając, że do celów analitycznych nadaje się wyłącznie komercyjna wersja raportu – Profil Kredytowy Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *