Bez kategorii

Zasada należytej staranności w czyszczeniu BIK

Zasada należytej staranności w czyszczeniu BIK

Gdy spróbujemy sprawdzić w Internecie, co sądzą kredytobiorcy o czyszczeniu BIK, wielu z nim będzie stanowczo odradzać korzystanie z pośrednictwa tzw. firm czyszczących BIK kwitując ich działania jednym słowem: „ściema”

I co gorsza – mają w tym sporo racji.

Czyszczenie BIK przez szamana

Gdy ktoś był kiedykolwiek na targach zdrowia i medycyny to nie mógł nie zauważyć stoisk szamanów, sprzedających magiczne mikstury jako antidotum na najcięższe choroby. Wokół nich zamiast – w tym przypadku jak najbardziej na miejscu – policjantów stali chętni do wysłuchania opowieści, w jaki sposób mikstura uzdrowiła wiele osób i jak może uzdrowić każdego w potrzebie.

Tam, gdzie bezradna jest medycyna, sięga się po szarlatańskie mikstury. Choćby rozum mówił coś innego. W myśl zasady, że człowiek w beznadziei szuka tej nadziei wszędzie i jest w stanie zapłacić każdemu, kto mu ją umiejętnie sprzeda.

Identycznie zachowują się kredytobiorcy w pętli długów. Gdy wybawieniem jest dla nich kredyt konsolidacyjny, ale przeszkodą zły BIK, wówczas pojawia się potrzeba znalezienia

firmy czyszczącej BIK

Firm takich jest bez liku. Łączy je jedno – pomagają naprawić złą historię kredytową. Dzieli zasadnicza różnica: jedne udzielają na czyszczenie rejestru BIK gwarancji , inne nie oferują klientowi nic poza obietnicą należytej staranności.

Czym jest ta różnica w praktyce dla przeciętnego klienta? Czasami ma ona wymiar kilku tysięcy złotych (tak jest, tyle firmy obliczone na krótki żywot potrafią zażądać za czyszczenie BIK bez gwarancji) i jest to coś, na co każdy klient powinien zwrócić uwagę szczególną.

Każda firma przed podpisaniem umowy z klientem stara się wywrzeć na nim jak najlepsze wrażenie. Wiele niestety ucieka się do obietnic bez pokrycia. Wiedząc, że BIK-u nie usuną (gdyż w wielu przypadkach po prostu nie da się) potrafią naobiecywać klientowi sukces na 99%. Cel – wyjęcie przez niego pieniędzy z portfela. Efekt – klient otrzymuje oczywiście odmowę usunięcia wpisu. A firma, która wyczyściła jego portfel zamiast rejestru, nie przyjmuje skarg i zażaleń – zgodnie z umową działała z należytą starannością. A że nie udało się? Trudno, przecież oszacowała 1% ryzyka niepowodzenia.

Czyszczenie BIK z gwarancją i bez

Gdyby ten sam klient zwrócił się do firmy świadczącej usługę czyszczenia BIK z gwarancją, w przypadku odmowy usunięcia wpisu po prostu otrzymałby zwrot środków. Jego usługa usunięcia negatywnego wpisu jest bowiem objęta pełną gwarancją, co gwarantuje klientowi każdorazowy zwrot w przypadku niepowodzenia.

Firma zajmująca się skutecznym czyszczeniem BIK ponosi koszty w przypadku, gdy okazała się nieskuteczna. To uczciwe podejście, nieprawdaż?

W tym samym czasie firma, która obciąża wszystkimi kosztami swoich działań klienta, może obiecywać mu śliwki na wierzbie w środku zimy. Nie odpowiada za nic. Wystarczy, że wyśle jakiekolwiek pismo do banku i ma na to potwierdzenie, aby spławić reklamującego usługę  klienta stwierdzeniem, że dołożyła należytej staranności, no ale… nie wyszło.

Gwarancja na czyszczenie BIK vs należyta staranność

Jeśli chcesz wyczyścić BIK – w pierwszej kolejności sprawdź, czy firma zajmująca się usuwaniem wpisów z rejestru Biura Informacji Kredytowej nie próbuje wmówić Ci, że wpis na 99% usunie, ale nie chce dać na to gwarancji. Jeśli tak jest – poszukaj innej. Która nie boi się Ci się zaoferować komfortu bezpieczeństwa pieniędzy.

Bo lepiej mieć pełny portfel niż kupioną obietnicę bez pokrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *