Bez kategorii

Zasada należytej staranności w czyszczeniu BIK

Zasada należytej staranności w czyszczeniu BIK

Gdy spróbujemy sprawdzić w Internecie, co sądzą kredytobiorcy o czyszczeniu BIK, wielu z nim będzie stanowczo odradzać korzystanie z pośrednictwa tzw. firm czyszczących BIK kwitując ich działania jednym słowem: „ściema”

I co gorsza – mają w tym sporo racji.

Czyszczenie BIK przez szamana

Gdy ktoś był kiedykolwiek na targach zdrowia i medycyny to nie mógł nie zauważyć stoisk szamanów, sprzedających magiczne mikstury jako antidotum na najcięższe choroby. Wokół nich zamiast – w tym przypadku jak najbardziej na miejscu – policjantów stali chętni do wysłuchania opowieści, w jaki sposób mikstura uzdrowiła wiele osób i jak może uzdrowić każdego w potrzebie.

Tam, gdzie bezradna jest medycyna, sięga się po szarlatańskie mikstury. Choćby rozum mówił coś innego. W myśl zasady, że człowiek w beznadziei szuka tej nadziei wszędzie i jest w stanie zapłacić każdemu, kto mu ją umiejętnie sprzeda.

Identycznie zachowują się kredytobiorcy w pętli długów. Gdy wybawieniem jest dla nich kredyt konsolidacyjny, ale przeszkodą zły BIK, wówczas pojawia się potrzeba znalezienia

firmy czyszczącej BIK

Firm takich jest bez liku. Łączy je jedno – pomagają naprawić złą historię kredytową. Dzieli zasadnicza różnica: jedne udzielają na czyszczenie rejestru BIK gwarancji , inne nie oferują klientowi nic poza obietnicą należytej staranności.

Czym jest ta różnica w praktyce dla przeciętnego klienta? Czasami ma ona wymiar kilku tysięcy złotych (tak jest, tyle firmy obliczone na krótki żywot potrafią zażądać za czyszczenie BIK bez gwarancji) i jest to coś, na co każdy klient powinien zwrócić uwagę szczególną.

Każda firma przed podpisaniem umowy z klientem stara się wywrzeć na nim jak najlepsze wrażenie. Wiele niestety ucieka się do obietnic bez pokrycia. Wiedząc, że BIK-u nie usuną (gdyż w wielu przypadkach po prostu nie da się) potrafią naobiecywać klientowi sukces na 99%. Cel – wyjęcie przez niego pieniędzy z portfela. Efekt – klient otrzymuje oczywiście odmowę usunięcia wpisu. A firma, która wyczyściła jego portfel zamiast rejestru, nie przyjmuje skarg i zażaleń – zgodnie z umową działała z należytą starannością. A że nie udało się? Trudno, przecież oszacowała 1% ryzyka niepowodzenia.

Czyszczenie BIK z gwarancją i bez

Gdyby ten sam klient zwrócił się do firmy świadczącej usługę czyszczenia BIK z gwarancją, w przypadku odmowy usunięcia wpisu po prostu otrzymałby zwrot środków. Jego usługa usunięcia negatywnego wpisu jest bowiem objęta pełną gwarancją, co gwarantuje klientowi każdorazowy zwrot w przypadku niepowodzenia.

Firma zajmująca się skutecznym czyszczeniem BIK ponosi koszty w przypadku, gdy okazała się nieskuteczna. To uczciwe podejście, nieprawdaż?

W tym samym czasie firma, która obciąża wszystkimi kosztami swoich działań klienta, może obiecywać mu śliwki na wierzbie w środku zimy. Nie odpowiada za nic. Wystarczy, że wyśle jakiekolwiek pismo do banku i ma na to potwierdzenie, aby spławić reklamującego usługę  klienta stwierdzeniem, że dołożyła należytej staranności, no ale… nie wyszło.

Gwarancja na czyszczenie BIK vs należyta staranność

Jeśli chcesz wyczyścić BIK – w pierwszej kolejności sprawdź, czy firma zajmująca się usuwaniem wpisów z rejestru Biura Informacji Kredytowej nie próbuje wmówić Ci, że wpis na 99% usunie, ale nie chce dać na to gwarancji. Jeśli tak jest – poszukaj innej. Która nie boi się Ci się zaoferować komfortu bezpieczeństwa pieniędzy.

Bo lepiej mieć pełny portfel niż kupioną obietnicę bez pokrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *