Czyszczenie BIK

Usunięcie z BIK wpisu PKO BP

Posted
Usunięcie z BIK wpisu PKO BP

Mam w BIK negatywny wpis PKO BP i nie wiem, czy można ten wpis usunąć – jeśli to zdanie dotyczy Ciebie, warto zapoznać się z informacjami na temat możliwości wyczyszczenia z BIK wpisu tego właśnie banku.

PKO BP i wpis do BIK

Wbrew temu, co wiele osób uważa, wpis do BIK dokonany przez PKO BP nie następuje w momencie „wyłożenia się” kredytobiorcy i nieterminowych spłat z jego stron. PKO BP informuje BIK najpierw o zamiarze zapożyczenia się u nich (na podstawie zapytania kredytowego), a gdy do zawarcia umowy kredytowej dojdzie – o postępach w spłacie zobowiązania.

Innymi słowy – wpis do BIK ze strony PKO BP następuje zawsze, gdy tylko coś u nich pożyczysz. Wiadomo jednak, że czyszczeniem rejestrów nie interesują się z reguły osoby, które spłacają swe kredyty idealnie. Toteż utarło się, że wpis PKO do BIK interesuje tylko tych, którzy mieli kłopoty ze spłatą. I to ich właśnie interesuje

Usunięcie z BIK wpisu PKO BP

W przypadku tego banku mamy do czynienia z dwoma scenariuszami. Pierwszy – występujący bardzo rzadko – zakłada, iż bank po otrzymaniu od klienta dyspozycji usunięcia z BIK swojego wpisu dokona tego bez szemrania.

Drugi – który jest bolączką wielu klientów tego banku i występuje najczęściej – kończy się otrzymaniem od banku informacji negatywnej i zdecydowaną odmową usunięcia wpisu. Trzeba obiektywnie przyznać , że pośród polskich banków PKO BP jest niezwykle restrykcyjny jeśli chodzi o swoich byłych dłużników i nie ma listości.

Oczywiście mówimy tutaj o braku listości dla tych, którym wydaje się, iż napiszą do banku list i poproszą o usuniecie z BIK wpisu PKO BP, a kogoś list ten wzruszy / przekona do wykonania gestu dobrej woli.

Banki jako instytucje nie kierują się emocjami. A procedurami. Procedura w banku PKO BP zakłada, że skoro bank ostrzegał dłużnika w toku działań windykacyjnych, iż dalsze pokpiwanie z obowiązku płatniczego skończy się brakiem możliwości usunięcia wpisu z BIK przez lat 5 to nie pisał tego do nastolatka, a dorosłego kredytobiorcy. Który ma świadomość konsekwencji swoich czynów. I nie będzie mazał się i udawał pokrzywdzonego przez bank, który nagle jest zły i wpisu z BIK usunąć nie chce.

Czy można usunąć z BIK wpis banku PKO BP?

Zdecydowanie tak. Pod warunkiem, że zrobi to prawnik, który przez lata praktyki i czyszczenia BIK dla tysięcy klientów zna i potrafi wykorzytać słabe punkty PKO BP. Bo one istnieją i ich znajomość jest kluczem do usunięcia wpisu tego banku. Oczywiście z pełną gwarancją, gdyż nasza firma biorąc zlecenie usunięcia wpisu PKO BP z rejestru BIK zawsze odpowiada finansowo za skuteczność działań prawnych.

Z jednym wyjątkiem. Jest nim sytuacja, gdy próbowano wcześniej usuwać wpis w sposób amatorski, nieudolny. Wielu potrzebujących uwielbia bawić się w prawnika, a domorośli „spece” na forach internetowych jeszcze do tego zachęcają. Przecież, jak piszą,  usunięcie wpisu z BIK to jedno pismo znalezione za darmo w internecie.

Hehe, sam se wyczyszczę BIK-a, nie bende płacił jak ostatni frajer – twierdzi wielu „Janusz prawa” i śle gdzie się da to, co za darmo można znaleźć w internecie i co nazywa się pismem o wyczyszczenie BIK.

Jakieś 5% przypadków kończy się sukcesem, pozostałe 95% kończy się niepowodzeniem. A w przypadku pójścia do specjalisty informacją, że w rejestrze było już “grzebane” i on za czyjeś błędy odpowiedzialności brać nie będzie.

Ile trwa usunięcie wpisu z PKO BP i ile kosztuje?

Od 2 tygodni do nawet 4 miesięcy. Mówimy tutaj o tych najtrudniejszych przypadkach, gdy wpis dotyczy kredytu niespłacanego latami, później sprzedanego, gdy klient w trakcie trwania umowy zmieniał adres lub gdy na swoje życzenie i zabawy w prawnika dokonał zmasakrowania rejestru BIK.

W większości przypadków koszt usunięcia z BIK wpisu PKO BP jest stały i zależy od przeterminowania. Sprawdź teraz, ile kosztuje czyszczenie BIK.

W niektórych przypadkach, gdy wymagane jest znaczne zaangażowanie prawników, cena ustalana jest indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *