Czyszczenie BIKSprawdzanie BIK

Raport BIK dla firmy

raport BIK dla firmy

Ostatnie zmiany w portalu BIK poczynione z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących uzyskać raport BIK dla firmy powinny sprawić, że uzyskanie tego raportu przestanie być drogą przez mękę. Jest taniej, a co ważniejsze, znacznie szybciej można uzyskać dostęp do raportu BIK Przedsiębiorcy i Firmy.

Jak sprawdzić firmę w BIK?

Na początek spotykamy się z pierwszą dużą zmianą w podejściu do pozyskania raportu BIK. Raport pozyskujemy on-line, zatem na początek BIK musi mieć pewność, kto pobiera ten raport, a ściślej mówiąc. czy jest to jej przedstawiciel lub właściciel. Zatem. aby sprawdzić firmę w BIK konieczna będzie rejestracja i weryfikacja jej przedstawiciela.

Jeśli masz otwarte konto w nowym portalu BIK. od razu możesz przystąpić do formalności związanych z raportem BIK Moja Firma. Jeśli nie, na początek  powinieneś zacząć od rejestracji siebie samego, pomoże Ci w tym inna instrukcja jak pobrać raport BIK osoby prywatnej. Bez konta dla siebie nie założysz bowiem konta dla swojej firmy (nieważne – działalności czy spółki). Konto otwarte? Idźmy zatem dalej.

Raport BIK dla firmy w 10 krokach

Weryfikacja nie jest skomplikowana i nie zajmie Ci wiele czasu.

1.  Po utworzeniu konta w BIK właściciel, prezes czy prokurent loguje się on na swoje konto. Tam oprócz możliwości otwarcia swojego profilu zostaniesz poinformowany o dodatkowej możliwości – utworzenia profilu firmy.

2. Kliknij zatem na guzik „DODAJ PROFIL FIRMOWY” i w okienku, które się pojawi wprowadź numer NIP firmy. Zaakceptuj oświadczenie o jego poprawności i prawo do posługiwania się nim,  a system automatycznie uzupełni dane firmy. Na koniec pozostaje potwierdzić dane kliknięciem w przycisk Dalej.

3. Jeszcze tylko pytanie o sposób reprezentacji. Jeżeli rejestrujesz firmę w BIK i możesz ją reprezentować samodzielnie, wybierasz odpowiednią opcję i składanie wniosku w zasadzie dobiegło końca. W przypadku reprezentacji wieloosobowej pojawia się dodatkowy etap, polegający na konieczności przesłania oświadczenia w tej sprawie.

4. Na ekranie monitora ujrzysz informację o trwającej weryfikacji zgłoszenia firmy do BIK.

5. Po zakończeniu procesu weryfikacji danych BIK w Twojej  skrzynce e-mail pojawi się wiadomość potwierdzająca możliwość skorzystania z usług BIK dla firmy.

6. Po otrzymaniu wiadomości i aktywacji konta zalogujesz się ponownie do BIK. Na liście dostępnych kont zobaczysz kafelek z nazwą firmy, którą rejestrowałeś. Możesz kliknąć w guzik „Wybierz” aby przejść do konta firmy. Przy tej okazji warto zauważyć, że jeśli reprezentujesz więcej niż jedną firmę, możesz powtórzyć cały proces by dodać do swojego konta kolejną pozycję i tym sposobem kontrolować BIK wielu firm z jednego miejsca.

7. W kolejnym kroku wystarczy wybrać pakiet raportów BIK, z jakiego chciałbyś skorzystać. Do wyboru jest kilka opcji, w tym pojedynczy raport i całe pakiety. Pakiety BIK pozwalają: obniżyć koszt pojedynczego raportu (poprzez zakup większej ilości raportów) i skorzystać  z dodatkowych usług.

8. Pakiet wybrany? Pora za niego zapłacić.

9. Dokonując opłaty za konto BIK doprowadzasz proces zamawiania usługi do końca.

10. W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak wygenerować raport i następnie przejrzeć go on-line lub pobrać w postaci pliku w formacie PDF.

Tym oto sposobem właściciele oraz zarządzający firmami uzyskują wiedzę na temat tego, co i jak banki przetwarzają na temat firmy. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia interpretacji suchych zapisów raportu. W tej kwestii zawsze można zwrócić się o poradę do specjalistów i uzyskać profesjonalną analizę zapisów raportu BIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *