Bez kategorii

Provident sprawdza BIK

Provident odbuduje zdolność kredytową

Provident sprawdza BIK i odbudowuje zdolność krdytowąBardzo długo czekaliśmy na to i stało się – Provident sprawdza BIK. Jeden z filarów polskiego rynku pożyczek doczłapał wreszcie do licznego już grona konkurentów, czyli pożyczek wpisujących do BIK. Co to oznacza dla pożyczkobiorców?

Provident sprawdza BIK – niech to szlag, myślą krętacze

  • Czy posiada Pani jakieś zadłużenie? – pyta starającego się o pożyczkę w Providencie klienta agentka pożyczkodawcy,
  • Ależ skąd, nigdy w życiu nie brałam nic – odpowiada niewzruszona klientka bijąc się przy tym w piersi.

Dawniej takie dialogi to norma. Pożyczkobiorcy kłamią na potęgę chcąc dostać pieniądze. A im bardziej są zdeterminowani, tym bardziej bezczelnie potrafią kręcić.

Od kiedy Provident sprawdza BIK los zawodowych krętaczy stał się trudny. Wpisanie przez agenta numeru PESEL kandydata na pożyczkobiorcę pokaże w niejednym przypadku cały zestaw niespłacanych kredytów i pożyczek. Czyli wszystkich wpisów w BIK. Mowa oczywiście o tym samym kliencie, który przysięgając na wszystkie świętości zaklinał się, że nie wie co znaczy mieć długi.

Zatem to, iż od niedawna Provident jest w BIK jest wiadomością smutną dla tych, którzy szukają wyłącznie pożyczek bez BIK. Licząc na to, iż pożyczkodawca nie będzie w stanie sprawdzić ich wypłacalności. I uwierzy w bicie w piersi.

Dla wielu bez zdolności Provident był ostatnią deską ratunku. Skostniały w swej formie był idealnym celem na “trafienie” pieniędzy w sytuacji, gdy wszystkie tańsze i atrakcyjniejsze pożyczki pozabankowe mówiły: nie.

Provident sprawdza BIK – bomba, myślą odbudowujący scoring

Powszechnie wiadomo, a przypominamy o tym nieustannie w naszych artykułach o tym, jak poprawić zdolność kredytową, że scoring BIK to wypadkowa zachowania konsumenta przy spłacie zobowiązań. Innymi słowy – jeśli z zobowiązania wywiązuje się on w sposób perfekcyjny, to wówczas odnotowane jest to w BIK i algorytm BIK odpowiednio to ocenia. Czyli wynagradza.

Dlaczego zatem nie wykorzystać pożyczki Provident to podciągnięcia sobie scoringu? Wszak lepszy scoring to łatwiejszy dostęp do produktów bankowych i promocyjnych ofert dla najlepszych kredytobiorców.

Mało która pożyczka pozabankowa nadaje się do tego tak jak Provident. Większość pożyczek dostępnych dla osoby ze słabym BIK-iem (czyli wymagających odbudowy scoringu) to krótkoterminowe chwilówki. Czyli produkty, które dla oceny BIK są bez znaczenia. Z tego względu, ze spłata ich zajęła mniej niż minimalne 6 miesięcy pozwalające dokonać oceny.

Pożyczka w Providencie spełnia wszystkie wymogi, aby stać się trampoliną do podniesienia scoringu BIK. Kwota pożyczki nie ma znaczenia, liczy się tylko to, aby okres spłaty był nie krótszy niż 6 miesięcy.

A jeśli trafisz akurat na promocję pożyczki w Providencie to koszty poprawienia sobie BIK-u będą minimalne lub wręcz wzorowe.

Sprawdź aktualne promocje na stronie pożyczki pozwalającej poprawić zdolność i wiarygodność kredytową:

Provident i BIK – ocena końcowa

Podpisanie umowy Providenta z BIK pozwala temu pierwszemu sprawdzać wiarygodność swoich klientów. I ich historię kredytową. Pozwala również tworzyć ją poprzez to, że z chwilą podpisania rzeczonej umowy Provident sprawdza BIK.

Czy więcej z tego korzyści czy wad? Zdecydowanie korzyści. Provident w BIK to kolejna szansa na dobry wpis podnoszący scoring. Dla tych, którzy kiedyś zbłądzili a teraz robią wszystko, aby poprawić BIK.

2 thoughts on “Provident sprawdza BIK

  1. to są brednie provident sporawdza bik ale nie umieszcza tam informacji o kredtytach a ten wyzej opisany schemat to napedzanie klientów chcacych budowac bik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *