Jak poprawić BIK

Czy i jak można poprawić swój BIK?

Zwikszanie zdolnosci kredytowej w banku

Pytanie o to, czy można poprawić swój BIK, jest pytaniem zadawanym niezmiernie często. Odpowiedź jest prosta: nie tylko można, ale wręcz trzeba. Lata zaniedbań (mowa o osobach z osłabioną zdolnością kredytową) powodują, że scoring nie wzrośnie po samym czyszczeniu BIK. Trzeba mu w tym pomóc.

Co zrobić, aby poprawić swój BIK?

Zasada jest niezwykle prosta. Musisz robić odwrotność tego, co do tej pory. Czyli idealnie spłacać swoje zobowiązania. W tym momencie zaciągane tylko i wyłącznie w jednym celu – aby były widoczne w BIK jako idealne, perfekcyjne wpisy. Dokumentujące to, że teraz do swoich zobowiązań podchodzisz sumiennie, spłacasz je wzorcowo i można Ci zaufać jako kredytobiorcy.

Jak można poprawić swój BIK nie mając zdolności kredytowej?

Zapewne zadasz takie pytanie i bardzo słusznie. Wszak wiele osób doprowadza swój BIK do stanu agonalnego, co skutkuje tym, iż tracą całkowicie możliwość zaciągania nawet najmniejszych zobowiązań. Czy można poprawić swój BIK mając go w takim stanie?

Można, ale należy wiedzieć jak. Wiele osób popełnia błąd, chcąc na siłę i jak najszybciej pozaciągać kredyty ratalne, wziąć karty kredytowe lub niewielkie pożyczki gotówkowe. Przy braku zdolności jest to działanie wręcz samobójcze. Wystarczy kilka wniosków zakończonych odmową, aby pogorszyć swoją sytuację na dobre. I zamiast poprawić swój BIK – jeszcze bardziej go zniszczyć.

W trudnej sytuacji, gdy zdolność kredytowa nie pozwala na zaciąganie zobowiązań z pomocą przychodzą banki. Tyle tylko, że trzeba je do tego zmobilizować.

Karuzela Bankowa, czyli sposób na lepszy BIK bez zdolności kredytowej

Aby rozkręcić Karuzelę Bankową potrzebujemy trzech kont bankowych: w Banku Millennium, mBanku i Alior Banku. Z założeniem kont nie ma żadnego problemu, zajmie to maksymalnie 20 minut (na wszystkie 3 banki). Aby rozpocząć Karuzelę Bankową wystarczy numer rachunku – karta do niego nie jest w żaden sposób potrzebna.

Przykładowa karuzela wygląda w następujący sposób: Wpłacasz maksymalną posiadaną kwotę do Banku Millennium. Gdy pieniądze zaksięgują się na koncie – przelewasz je do Aliora. Stamtąd do mBanku. Z mBanku do Millennium. I tak w koło Macieju. Ta pozornie bezsensowna praca przyniesie szybko efekty – o nich na końcu.

To oczywiście najprostszy schemat i wskazana jest jego dowolna modyfikacja, tak aby banki nie widziały oczywistej nienaturalności takich zachowań. Należy zatem rozbijać kwoty na kilka przelewów lub część wypłacić gotówką i wpłacić do drugiego banku przy pomocy karty. Im większą inwencję wykażesz i im bardziej różnorodnie przepuścisz pieniądze w systemie tym lepsze efekty osiągniesz.

Jeśli masz kogoś zaufanego, kto pożyczy Ci pieniądze na jeden dzień – nie trać okazji. Przyjmij przelew na mBank, szybko przelej do Millennium i stamtąd zwróć na konto pożyczkodawcy.

Warto wykorzystać każdą okazję, gdyż im większa suma obrotów na Twoich kontach bankowych, tym szybciej system bankowy uzna Cię za osobę wartą bliższego zainteresowania. I to jest właśnie cel tych z pozoru nie mających sensu nieustannych przelewów.

Jak poprawic bik i zdolność kredytową

Stań się wiarygodny dla Millennium, Aliora i mBanku

Im więcej pieniędzy w danym miesiącu przejdzie przez konto bankowe mBanku, Millennium i Alior Banku, tym większa szansa, że zostanie to wychwycone przez filtry systemowe, których zadaniem jest filtracja klientów szczególnie aktywnych. Taki klient to dla banku skarb, dlatego bank (jeśli uzna Cię za takowego) zrobi wszystko, aby Cię ze sobą związać.

Na przykład propozycją limitu w koncie lub karta kredytową. Czyli oferta, na którą jako „normalny” klient z ulicy nie mógłbyś liczyć w żadnym banku.

Propozycje takie pojawią się w Twoim panelu klienta i będą widoczne zaraz po zalogowaniu lub też zostaną złożone telefonicznie.

Oprócz tego – w bankach Alior i mBank otwarte zostaną przed Tobą drzwi do zakupów na raty w wielu miejscach, w których raty obsługiwane są przez te banki (np. raty 0% w Allegro)

Mając możliwość skorzystania z takich ofert tak naprawdę osiągasz swój cel: pomimo braku zdolności kredytowej rozpoczynasz operację poprawiania swojego BIK-u.

I przede wszystkim – bez konieczności składania zapytań kredytowych, co jest dla Ciebie w tym momencie sytuacją wymarzoną.

Konta pozwalające poprawić BIK

Najskuteczniejszym sposobem na raty czy limit w koncie jest wcześniejsze pokazanie się bankom – poprzez opisywane wcześniej falowe obroty na kontach osobistych. Najpierw jednak trzeba stać się ich posiadaczem. Zrobisz to błyskawicznie w 100% online. Jakie konta nalezy założyć, aby móc poprawić BIK – podpowiadamy w tabeli poniżej:

Nazwa banku Główny cel konta Dodatkowa korzyść finansowa Kliknij aby założyć
mBank Odblokowanie możliwości zakupów ratalnych, propozycja karty kredytowej Korzystanie z konta da bonus 650 zł od banku
Millennium Pojawienie się propozycji limitu debetowego (debet w koncie dający możliwość poprawienia scoringu BIK) Bardzo częste promocje i bonusy za założenie konta (do 360 zł w gotówce na konto)
Alior Bank Wyrobienie „marki” w banku skutkującej pojawieniem się oferty kredytowej lub umożliwieniem zakupów ratalnych na nieoprocentowane raty Allegro Bank słynie z promocji dla nowych kont, sugerujemy sprawdzić co aktualnie oferuje

 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *