Sprawdzanie BIK

Darmowy raport z BIK Informacja Ustawowa

Darmowy Raport BIK

Wiemy, że każdy po założeniu bezpłatnego konta w BIK może otrzymać raz na pół roku darmowy raport z BIK. O nazwie Informacja Ustawowa. Przez wiele lat darmowy raport z BIK był pełnowartościowy dla kogoś, kto chciał sprawdzić się w biku.

Od kilku miesięcy nastąpiły jednak znaczące zmiany. I stało się. BIK obszedł naokoło ustawę zrobił tak, iż nadal spełnia swój ustawowy obowiązek i oferuje darmowy raport. Tyle tylko, że jest on praktycznie bezużyteczny. A wszystkie ważne informacje znajdują się w raporcie płatnym.

Darmowy raport z BIK

Jeśli wydawało Ci się, ze po pobraniu raportu z BIK w wersji darmowej będziesz mądrzejszy, to źle Ci się wydawało. Nie odczytasz z niego tak istotnych informacji jak:

  • ilość i wielkość opóźnień w spłacie kredytu
  • występowanie groszowych niedopłat w przypadku spłaty ratalnej
  • przekroczenia limitów kart kredytowych
  • szczegółów swoich aktualnych i historycznych spłat
  • możliwości usunięcia wpisu BIK

W chwili obecnej darmowy raport z BIK to kilka kartek kompletnie nieprzydatnych informacji. Które mogą Ci odpowiedzieć na jedno pytanie: czy w spłacie odnotowano opóźnienia czy nie. I tyle. Jakie to były opóźnienia, kiedy one występowały – zapomnij o dostępie do takich informacji w darmowej wersji raportu BIK.

Informacja Ustawowa BIK – co w niej znajdziesz?

Jak już było napisane – niewiele. Ale aby nie rzucać słów na wiatr obejrzyjmy sobie przykładową Informację Ustawową, czyli darmowy raport z BIK.

Darmowy raport z BIK
Przykład Informacji Ustawowej, tzw. darmowego raportu z BIK

Jak widać w raporcie BIK w wersji free sprawdzimy sobie, że były onegdaj zobowiązania, które miały opóźnienia w spłacie. Sprawdzimy również – tutaj już ze szczegółami – całą historię zapytań kredytowych BIK: kiedy, w jakim banku, jaka kwota i rodzaj wniosku kredytowego.

Szkoda tylko, że chcąc mieć wiedzę niezbędną do sprawdzenia możliwości czyszczenia BIK zakupić trzeba płatny raport z BIK.

Darmowy raport z BIK vs Płatny Raport BIK z oceną punktową

O ile jeszcze kilka miesięcy temu można było mieć dylemat, czy kupować raport czy może wystarczy darmowa informacja ustawowa BIK – dziś takich rozterek już nie ma.

Czekanie około miesiąca na wygenerowanie raportu, który sam w sobie jest bezużyteczny to bezsensowna strata czasu. I nerwów – w przypadku tych, którzy naiwnie wierzyli, iż darmowy raport z BIK da im prawie to samo co raport płatny.

Niestety, to co da – mogli już Państwo obejrzeć. Dlatego zamiast czekać na coś, co samo w sobie jest nic nie warte, lepiej od razu kupić pełnowartościowy produkt i cieszyć się informacjami, jakie daje raport z BIK z oceną punktową.

Ile kosztuje raport z BIK?

Przy zakupie pakietu 12 raportów BIK (gdyż tylko ten zakup się opłaca) otrzymamy cenę niewiele ponad 8 zł za raport. Pieniądze śmieszne biorąc pod uwagę to, że przez rok możemy aż 12 razy podglądać swój BIK. Cena pakietu to 99 zł.

Widzimy zmiany w nim zachodzące i możemy reagować błyskawicznie na pojawienie się elementów niepokojących. Do tego jesteśmy informowani o każdym złożonym do BIK zapytaniu kredytowym. Co sprawia, że w momencie próby wzięcia na nas na przykład chwilówki wiemy o niej po kilku sekundach – BIK wyśle SMS z informacją o zaistniałej sytuacji w ramach usługi Alerty BIK.

Aby zamówić raport z BIK w wersji rozszerzonej wystarczy kliknąć w banner poniżej – po przeniesieniu na stronę BIK można dokonać zamówienia Raportu BIK z oceną punktową, alertami BIK w cenie 99 zł za 12 raportów:

darmowy raport z bik

One thought on “Darmowy raport z BIK Informacja Ustawowa

  1. bik chce jeszcze na nas zarobić bo te wpisy są do niczego zapłaciłam za raport 100 i dostałam to samo co za darmowy może ktoś będzie robiłwpisy bikom bo sami wyłudzają pieniadze a innych kontrolują.jeśli już ktoś to powiedział to znaczy że potrzebna kontrola w biku bo nadal oszukują

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *