Bez kategorii

Firmy czyszczące BIK

firmy-czyszczace-BIKPytanie o zaufane firmy czyszczące BIK powraca w głowach wielu kredytobiorców, którzy kiedyś, w przeszłości, “zawalili” spłatę swoich zobowiązań i teraz zastanawiają się , czy istnieją

Firmy czyszczące BIK

Czy można zatem skutecznie wyczyścić BIK i czy tego firmy nie są tak zwaną “ściemą”  i zakamuflowaną formą wyciągania pieniędzy od zdesperowanych ludzi mających złą historię kredytową i chcących w jakiś sposób ją poprawić ?

Odpowiedź jest jednoznaczna: firmy czyszczące BIK istnieją, ale jak w każdej branży są dobre firmy czyszczące BIK i takie, które chcą wyczyścić portfele naiwnych klientów.

Wpisy w BIK – w przeciwieństwie do wpisów w BIG – nie usuwają się automatycznie  po tym, jak przestaje istnieć wierzytelność. Tak jak w przypadku na przykład KRD potrzeba żadnych działań w kierunku usunięcia wpisu w ciągu, gdyż jego zniknięcie w przeciągu 14 dni od spłacenia długu jest gwarantowane ustawą, tak w przypadku wpisu w BIK nie zniknie on po spłacie.

Zatem zakup usługi pod tytułem czyszczenie BIK jest zapłaceniem za coś, co trzeba dla osoby za usługę płacącej wykonać -w tym przypadku zlecenia usunięcia złych wpisów z rejestru. Ponieważ jednak nie brakuje amatorów szybkiego zarobku bazujących na zaufaniu i naiwności, firmy czyszczące BIK (te naprawdę i te, które coś obiecują) reklamują się dość aktywnie. Wiele takich ogłoszeń bazuje na ludzkiej niewiedzy, braku znajomości przepisów Prawa Bankowego oraz naturalnej chęci  powierzania spraw trudnych specjalistom z danej dziedziny.

Dlatego też wiele osób wpada w pułapkę oszustów obiecujących usunięcie wpisów z BIK przed spłatą zadłużenia. Wiele osób w pętli długów żyje na zasadzie głodu kolejnych kredytów i jest w stanie zapłacić, aby otrzymać kolejną pożyczkę – na przykład na spłatę bieżących, wymagalnych rat swoich kredytów. W przypadku, gdy osoba szukająca kolejnej pożyczki dowiaduje się, że blokują go wpisy w BIK, zaczyna pośpiesznie szukać kancelarii, która umie te wpisy usunąć. Wpisuje do wyszukiwarki frazę firmy czyszczące BIK  i znajdując ogłoszenie nie zastanowi się nad bezsensem swojego postępowania i brakiem prawnych możliwości wykonania tego, o czym marzy – wyczyszczenia wpisu w BIK w sytuacji, gdy dany kredyt nie jest jeszcze spłacony. Wierzy, bo wierzyć chce, że poważna kancelaria umie i potrafi to, czego on, szary człowiek nie potrafi, na przykład usunąć wpisy w tych miesięcy, w których spłacał swój kredyt nieregularnie. Niestety, bez problemu znajdzie on nieuczciwe firmy czyszczące BIK, które za sowitą opłatą mu to obiecają. Choć wykonanie tego od strony prawnej jest niemożliwe.

Kredytobiorca ze złą historią w BIK płaci   za swoje marzenia i przełyka gorycz rozczarowania, tym większą, że z góry opłaconą. Wpisy bowiem widnieją w rejestrze BIK jak widniały, pieniądze poszły się pierdolić, a kancelaria na jego żądania ich zwrotu pokazuje mu siedemdziesiąty ósmy punkt umowy mówiący o braku odpowiedzialności  w zakresie wyczyszczenia wpisów.

Nie ma bowiem prawnej możliwości usunięcia wpisu BIK w przypadku, gdy dotyczy on zobowiązania trwającego, czyli czynnego kredytu. Prawo bankowe nie zakłada takiej możliwości. Kredytobiorca nie może bowiem na własne żądanie zablokować przetwarzania danych o swoim zobowiązaniu kredytowym w trakcie spłaty.

Decyzję o zaprzestaniu przetwarzania danych (czyli usunięcia wpisu BIK) może podjąć wyłącznie jego dysponent, czyli wierzyciel – bank, SKOK lub firma pożyczkowa mająca umowę z BIK.  Nigdy nie może dokonać tego osoba będąca kredytobiorcą będąca w trakcie umowy, czyli w trakcie spłaty swojego zobowiązania.

Firmy czyszczące BIK – jak wybrać?

Jednym z najważniejszych kryteriów jest polecenie. Osoba, na rzecz której firma czyszcząca BIK wykonała swoją prace w sposób nie budzący żadnych zastrzeżeń, na pewno poleci ją wielu znajomym.

To rodzi zaufanie i pozwala podejść do umowy w sposób spokojny.

Jeśli jednak w najbliższym otoczeniu nie ma kogoś, kto korzystał z usług dobrej firmy czyszczącej BIK, pozostaje sprawdzenia warunków umowy, jakie firmy czyszczące BIK oferują swoim klientom. Tutaj zwrócić uwagę należy na jeden zasadniczy element:

Firmy czyszczące BIK bez  gwarancji skuteczności

Czy firma udziela na swoje usługi gwarancji czy też przenosi ryzyko na klienta. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, a warto. Czy ktoś udając się po zakup telewizora kupiłby go bez gwarancji? No właśnie. Dlatego też wybierając ofertę firmy usuwającej złe wpisy w BIK koniecznie należy zwrócić uwagę  na to, czy dana firma oferuje na swoje usługi gwarancję pozytywnego zakończenia operacji czy też nie.

Na polskim rynku dominują firmy czyszczące BIK, które z jakiś powodów nie chcą za swoją skuteczność gwarantować. Dlaczego tak jest – odpowiedź każdy znajdzie we własnym zakresie. Przecież mając pewność skutecznego usuwania wpisów powinny dawać klientom takową gwarancję. Dlaczego zatem tego nie robią? I czy w takim układzie cedowania odpowiedzialności zasługują na zaufanie – tutaj również trzeba odpowiedzieć sobie samemu – ewentualnie zapytać swojego portfela, czy godzi się płacić z góry za czyszczenie BIK bez gwarancji efektów.

Firmy czyszczące BIK z 100% gwarancją skuteczności lub zwrotem pieniędzy

Na polskim rynku usług czyszczenia BIK tylko jedna firma działa na zasadzie usuwania złych wpisów z BIK bez ryzyka. Gwarantuje przez to, że  w przypadku pomyłki ze swojej strony i niepowodzenia oddaje klientowi 100% swojej zapłaty. Bez pytania i w ciągu doby.

Jeśli chcesz skorzystać z usług dającej 100% gwarancji firmy czyszczącej BIK bez ryzyka zapoznaj się z ofertą serwisu Windykowani.pl Czyszczenie BIK.

Dzięki niej nie wydasz pieniędzy na obietnicę usunięcia negatywnej historii w BIK bez możliwości odzyskania swoich pieniędzy. Zwrot środków masz gwarantowany pisemną umową.

Jest to profesjonalne czyszczenie BIK bez ryzyka. Mamy nadzieję, że inne firmy czyszczące BIK niebawem dołączą do najlepszych wzorców i również zaczną udzielać gwarancji na czyszczenie wpisów. Bo klient ma prawo mieć gwarancję wykonania usługi czyszczenia BIK bez ryzyka swoich pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *