Bez kategorii

Co to jest w końcu ten BIK?

Lista dłużników BIK?

lista-dluznikow-bik-centrala-biku-w-warszawieCo to jest  ta lista dłużników BIK – zastanawia się wielu, szczególnie nowych kredytobiorców. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, wbrew wielu powszechnym opiniom nie jest czarną listą dłużników. BIK to miejsce przechowywania danych o wszystkich bez wyjątku polskich kredytobiorcach i poręczycielach – zarówno tych spłacających zobowiązania idealnie, jak i unikających spłaty.

Dlatego błędne jest rozumowanie, że “bycie w BIK” oznacza bycie tym złym. To nieprawda, gdyż bycie w BIK-u oznaczać może również szereg korzyści takich jak dostęp do najtańszych kredytów, zarezerwowanych dla najlepszych kredytobiorców.

BIK można oswoić i wykorzystać do osiągnięcia własnych korzyści. Ale aby móc to zrobić, trzeba posiąść niezbędną wiedzę. Jej podstawy znajdziecie Państwo w naszym serwisie internetowym www.czyszczenie-bik.pl.

Gwarantujemy dostarczanie unikalnej wiedzy na najwyższym poziomie oraz szereg usług przez wielu na rynku poszukiwanych, takich jak pomoc w pobraniu raportu BIK, analiza tego raportu czy kluczowe dla wielu osób czyszczenie BIK-u.

Pomożemy i pokażemy w jaki sposób działać, aby zbudować sobie perfekcyjną historię kredytową, jak dbać o wysoki scoring i wykorzystywać codzienne zakupy do budowania wizerunku kredytobiorcy doskonałego.

A tym, którzy wizerunek przez niefrasobliwość stracili, podpowiemy w jaki sposób odbudować wiarygodność kredytową nie wydając na to fortuny.

Wszystkim, niezależnie od ich sytuacji na rynku finansowym, podpowiemy jak ważną rolę w BIK odgrywa codzienne zachowanie: płacenie kartą kredytową, wykorzystywanie limitu w koncie bankowym, korzystanie z pożyczek bankowych i pozabankowych.

Wiele osób o BIK słyszało wyłącznie w negatywnym kontekście konsekwencji opóźnień ze spłatą. “Wpisanie do BIK-u” – to kara za nieterminowe spłacanie zobowiązań. BIK jawi się zatem przeciętnemu konsumentowi jako miejsce kaźni, do którego trafia się za grzechy. Jako czarna lista BIK.

Mity tego typu powielane są w rozmowach międzyludzkich, niestety cegiełkę do tego dokładają również szeregowi pracownicy banków. Ich wiedza bowiem, choć powinna być wiedzą fachową, często jest na poziomie tych kredytobiorców, którzy pomiędzy BIK a czarną listą dłużników stawiają znak równości.

W efekcie wiedza przeciętnego konsumenta na temat BIK jest żadna. A bez wiedzy nie sposób nie popełniać błędów. Te są natomiast bardzo kosztowne. Każde niewłaściwe zachowanie to spadek scoringu – czyli oceny jakości kredytobiorcy. Przekroczenie granicy jakości scoringu oznacza blokadę zdolności kredytowej i konieczność przejścia do znacznie droższej sfery – pożyczek parabankowych.

Nie można wiedzy o BIK opierać na plotkach i powtarzanych bezmyślnie mitach. Należy oprzeć ją na faktach. Zapraszamy do ich poznawania na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *