Bankowy Rejest BR

Bankowy Rejestr BR

bankowy rejestr pobieranie raportu

Dla wielu osób naprawiających historię kredytową Bankowy Rejestr jest bazą niezwykle enigmatyczną. Na tyle, że jest całkowicie pomijany. Wielu koncentruje swoje działania na usuwaniu wpisów z BIK, nie wiedząc, iż są one zdublowane z bazie Bankowy Rejestr.

Bankowy Rejestr – czyszczenie nie jest łatwe

A tutaj możemy natrafić na nie lada problemy. O ile bowiem BIK działa na mocy ustawy i usunięcie wpisów w BIK w przypadkach ustawą określonych jest obowiązkiem banków, o tyle Bankowy Rejestr to swoiste państwo w państwie. I usunięcie wpisu z Bankowego Rejestru nie jest dyktowane jakimikolwiek przepisami.

I częsta sytuacja jest taka, że bank wpis z BIK usunie (gdyż zmusza go do tego Prawo Bankowe), a z Bankowego Rejestru nie. Bo nie. Tak im się podoba i co im zrobisz?

Bankowy Rejestr i bankowe paradoksy

Niedawno zgłosił się do nas po pomoc pewien Pan, który od roku starał się przekonać bank, iż byłoby miło, aby jego wpis usunęli. Nie jest ich klientem, gdyż bank sprzedał dług. A od tego minęło kilka ładnych lat. Co zrobił bank? Przeczytajcie sami:

Bankowy RejestrTak, to nie pomyłka. Bank uzależnił usunięcie wpisu (ba, nawet samo rozpatrzenie wniosku) od przedstawienia dokumentów potwierdzających spłatę długu, do którego nie ma żadnych praw!

Czy bank może tak zrobić? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać zgodne z logiką. usunięcie wpisu z Bankowego Rejestru jest dobrą wolą banku, a nie obowiązkiem w świetle prawa. W tym przypadku jednak bank popełnił błąd, który skrupulatnie wykorzystaliśmy. Przygotowaliśmy odpowiedź na pismo z banku. W efekcie po tygodniu bank odpowiedział w sposób następujący:

Bankowy rejestr

Finalnie wpis został usunięty, a bank wyszedł z sytuacji z twarzą? Co jednak w sytuacji, gdy z problemem usunięcia wpisów z Bankowego Rejestru ma zmierzyć się statystyczny kredytobiorca? Najczęściej siada on do komputera i wstukuje do wyszukiwarki: wzór pisma o usunięcie wpisu z Bankowego Rejestru. Drukuje, podpisuje, wysyła. I najczęściej dostaje odpowiedź odmowną. Czy wie dlaczego

banki odmawiają usunięcia wpisu z bazy Bankowy Rejestr?

Proszę sobie wyobrazić, że codziennie setki osób wpisują tą samą frazę : pismo o usunięcie wpisów z Bankowego Rejestru – wzór. I codziennie setki takich wzorów wędruje do banków. Pracownicy segregujący pocztę znają je na pamięć. Nie czytają nawet, tylko drukują z systemu szablonową odpowiedź i wysyłają.

Proszę pamiętać, że usunięcie wpisu z bazy Bankowy Rejestr jest tylko i wyłącznie dobrą wolą banku. I aby bank do tego przekonać, trzeba użyć niebanalnych argumentów, a nie pisma – wzoru z internetu o wykreślenie wpisu z BR.

Najlepiej jest wykorzystać wiedzę fachowca, który zna zasady polityki banków pod kątem usuwania wpisów – czy to z BIK, czy to z Bankowego Rejestru. Usunięcie wpisu z BR to sprawa ważna, gdyż nawet mając czysty BIK, a zaśmiecony Bankowy Rejestr kredytu w Banku nie dostaniemy. Możemy liczyć wyłącznie na pożyczki pozabankowe bez BIK. A przecież nie o to chodzi większości.

Konkludując: usunięcie każdego wpisu z bazy Bankowy Rejestr (BR) jest możliwe. Trzeba tylko, jak w przypadku każdej fachowej czynności, wiedzieć jak to zrobić. W większości przypadków nie pomoże wzór pisma o usunięcie wpisów z bazy Bankowy Rejestr stworzony przez amatorów i udostępniony za darmo w internecie.

W tym przypadku powiedzenie „jak coś jest za darmo, to jest do …..” ma przełożenie na rzeczywistość w sposób niesłychanie brutalny, choć realistyczny.

 

3.5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *