Bankowy Rejest BR

Jak pobrać raport z Bankowego Rejestru

bankowy rejestr pobieranie raportu

O tym, że masz negatywne wpisy w Bankowym Rejestrze dowiadujesz się najczęściej w trakcie wnioskowania o kredyt – pojawia się wówczas pytanie: jak pobrać raport z Bankowego Rejestru i jak sprawdzić swój raport z BR?

Bankowy Rejestr – pobieranie raportu

Nie jest tutaj tak łatwo i prosto jak w przypadku na przykład sprawdzania BIKU. Bankowy Rejestr nie jest instytucją tak skomercjalizowaną jak Biuro Informacji Kredytowej. Nie zarabia na klientach skłonnych zapłacić za raport od ręki – jak to robi BIK.

Bankowy Rejestr oczywiście udostępnia raporty każdemu chętnemu, ale nie są to raporty online. Innymi słowy, raport z Bankowego Rejestru nie jest dostępny od ręki przez internet (sprawdź dla przykładu, jak wygląda natychmiastowe pobieranie raportów BIK)

Strona Związku Banków Polskich – raport z Bankowego Rejestru

Aby pobrać raport z Bankowego Rejestru musimy odwiedzić odpowiednią stronę. Znajduje się ona pod adresem Raport z Bankowego Rejestru i wygląda tak:

raport z bankowego rejestru

Nie ma tutaj odstępstwa od reguły obowiązującej wszystkie polskie bazy dłużników, czyli raz na pół roku każdy konsument ma prawo do otrzymania bezpłatnego raportu. Nie zrobi tego jednak (jak w BIK, KRD czy ERIF) jednym kliknięciem.

Raport z Bankowego Rejestru zamawiamy pocztą

Tylko i wyłącznie. Nie można zamówić raportu z BR mailem czy telefonicznie. Oczywiście znajdzie się wielu mądrych inaczej, którzy pomimo tych informacji będą dzwonić na infolinię z pytaniem: proszę sprawdzić, kto wpisał mnie do Bankowego Rejestru.

To zmora wszystkich tego typu instytucji. Ale cóż, pozostawmy ten problem bazą dłużników i ich pracownikom. Dzwonić do Bankowego Rejestru można, ale nie po to, aby sprawdzić swój raport. Można zadawać pytania związane z wypełnieniem wniosku  raport BR czy czasem oczekiwania na przysłanie raportu. Dlatego też – aby ułatwić życie osobom rozumiejącym, czemu on służy, podajemy

nr telefonu do Bankowego Rejestru

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

ul. Postępu 17A 02-676 Warszawa tel. (22) 348 40 80

BOK jest czynny w godzinach: 8:00 – 16:00 (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek) 9:00-17:00 (środa)

Podany adres umożliwia złożenie wniosku również osobiście i co do takiej formy Bankowy Rejestr nie czyni żadnych problemów osobom chętnym na kontakt osobisty.

Raport z Bankowego Rejestru – jak go odczytać?

W przeciwieństwie do Raportu BIK, który wymaga z reguły analizy, aby zrozumieć jego zapisy, raport z Bankowego Rejestru jest niezwykle prosty w odbiorze i zrozumieniu.

Wystarczy bowiem odczytać, kto jest zgłaszającym. Oczywiście w przypadku osób, które nie bardzo kojarzą swoje długi w danym banku, pozostaje sięgnięcie po szczegóły zobowiązania. Wszystkie szczegóły danego wpisu znajdują się w osobistym  raporcie BIK, który można pobrać w nieco inny sposób niż raport BR (patrz: jak pobrać raport BIK)

Przykład raportu Bankowego Rejestru znajduje się poniżej. Znajdują się w nim informacje o wpisach dwóch różnych banków. Cały raport mieści się na jednej stronie:

 

 

4/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *