Jak poprawić BIK

Kredytobiorca na piątkę, czyli pięć gwiazdek BIK

Pięć gwiazdek BIK najlepsza ocena kredytowa

pięć gwiazdek BIKPięć gwiazdek BIK to marzenie każdego kredytobiorcy. To sytuacja, w której drzwi banków stoją otworem, specjalne oferty tańszych kredytów tworzone są specjalnie po to, aby zwrócić uwagę takiego kredytobiorcy – marzenia każdego pożyczkodawcy.

Mieć pięć gwiazdek BIK to jak mieć status VIP. Przywileje i dostęp do ofert nieznanych szaremu klientowi. Jak wygląda w rzeczywistości ocena marzeń wielu może zobaczyć wyłącznie na obrazku: pięć gwiazdek BIK

Mam pięć gwiazdek BIK – co jeszcze mogę zrobić?

O szóstą gwiazdkę już nie powalczysz, gdyż zwyczajnie takiej nie ma. Możesz natomiast powalczyć o jeszcze lepszą ocenę punktową BIK. Pięć gwiazdek BIK to spora rozpiętość punktowa. Taka ilość gwiazdek przysługuje posiadaczowi od 544 punktów do  granicy maksymalnej oceny, czyli 631 punktów.

Jak widać, różnica jest spora. I tak naprawdę dopiero po przekroczeniu 600 punktów można mówić o sobie: najlepszy z najlepszych. Warto pracować, mając już pięć gwiazdek BIK w kieszeni, o wejście na ten Olimp i usadowić się wśród kredytobiorców – bogów.

Jak poprawić swój BIK mając 5 gwiazdek?

Wbrew pozorom w większości przypadków pięciogwiazdkowych raportów  jest coś do skorygowania. Mogą być to delikatne niedopłaty, przekroczenia limitów lub inne – na pozór niezauważalne grzeszki – które jednak decydują o tym, czy dany kredytobiorca będzie pił ambrozję czy nie.

Warto zatem widząc, jak na obrazku ilustrującym niniejszy artykuł, że do ideału jeszcze troszkę brakuje, dokonać wnikliwej analizy swojego raportu. Wychwycić niedociągnięcia i wyeliminować je. Audyt raportu BIK można zamówić klikając w zakładkę Analiza Raportu BIK

Czy mając pięć gwizdek BIK nigdy nie obniży mi się ranking?

Niestety, ale tak dobrze nie jest. Jeśli Twoja historia kredytowa spowodowała taki a nie inny scoring BIK, to nie znaczy, że jest od przypisany do Ciebie na zawsze. Jeśli byłeś aktywnym kredytobiorcą, wszedłeś na szczyt i nagle zaprzestaniesz korzystać z produktów kredytowych – możesz zostać oceniony inaczej.

Dlatego ważne jest, aby będąc w gronie TOP kredytobiorców nie zrywać kontaktów z produktami natury kredytowej. Karta kredytowa, którą od czasu do czasu za coś zapłacisz, limit w koncie czy zakup ratalny raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzą.

A sprawią, że w Twoim kredytowym życiorysie nie powstanie przerwa, która może kosztować obniżenie scoringu i wiarygodności kredytowej. Tylko dlatego, że algorytm BIK nie będzie mógł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *