Bez kategorii

Portal BIK czy bank – gdzie pobrać raport BIK?

Portal BIK czy bank - gdzie pobrać raport BIK

Niemalże każdy nie miał wątpliwości gdzie pobrać raport BIK, aż do momentu wprowadzenia przez BIK zmian w portalu. Naturalnie pierwszym wyborem był BIK. Teraz osoby chcące dokładnie poznać swoją historię kredytową i analizować możliwość korekty wpisów powinny jednak głęboko przemyśleć swój pogląd na ten temat.

Raport BIK – niedostatki

Jedną ze zmian najszybciej dostrzeżonych przez naszych klientów było pozbawienie ich możliwości pobrania pełnego raportu BIK w formie klasycznego pliku PDF. Klientom BIK pozostawiono możliwość drukowania swoich raportów w uproszczonej formie. Wprawdzie pojawiają się porady (dla oczekujących czegoś więcej) „nie możesz wydrukować – zrób zrzuty ekranu”, ale nie można jednak traktować ich poważnie. Mniej dostrzegalną zmianą było pozbawienie nowego raportu paru informacji kluczowych z punktu widzenia klienta z problemami finansowymi.

Początkowo po zmianach w ogóle nie było opcji wydruku raportu i wielu zastanawiało się czy BIK przywróci tą funkcjonalność, czy już raczej nie. Jeśli nawet raport będzie dostępny w pliku, to czy znów będzie zawierał tak szczegółowe opisy? Wraz z udostępnieniem nowego raportu w pliku te wątpliwości zostały rozwiane. W takiej sytuacji zapewne lepiej nie zdawać się na BIK i samemu zdobyć raport w starej dobrej formie. Taki raport nie dość, że drukuje się kompletny to jeszcze zawiera standardowy scoring (w pełnej skali) w przeciwieństwie do uproszczonej skali wprost z BIK. Jeśli dodać do tego, że taki raport można pozyskać taniej niż zbliżony do niego raport z BIK, okaże się że BIK przestaje być jedynym rozsądnym dostawcą raportów z własnych rejestrów.

Gdzie pobrać raport BIK?

Znając niedoskonałości udostępnianego aktualnie on-line raportu BIK najlepiej pobrać raport w banku. Może to być bank Inteligo (pisaliśmy o tym tutaj) bądź PKO BP. Tak przedstawia się różnica pomiędzy raportami dostępnymi aktualnie w wymienionych bankach i BIKu:

  RAPORT BIK Z BANKU PKO BP/ Inteligo RAPORT ZE STRONY BIK.PL
Nazwa Raportu BIK Profil Kredytowy PLUS Raport BIK
Opłata za pojedynczy raportu 32 zł 39 zł
Pozwala ocenić możliwość usunięcia wpisu  z rejestru BIK TAK Zależnie od charakteru wpisu
Przejrzystość raportu bardzo dobra fatalna
Skala oceny punktowej (scoringu) 192 – 631 pkt 0 – 100 pkt
Informacje z BIG Infomonitor w raporcie Podstawowe Szczegółowe
Możliwość zapisania pełnego raportu w postaci pliku na komputerze TAK, plik z raportem do ściągnięcia (format PDF) TAK, dostępny po zalogowaniu do portalu bik.pl
Weryfikacja przed pobraniem pierwszego raportu Brak,  dla klientów banku raport dostępny w 30 sekund Tak, może trwać nawet kilkadziesiąt godzin
Ile zapłacisz za analizę raportu 44 zł 130 zł
Pobieram raport BIK kliknij, aby założyć konto i pobrać raport BIK w 30 sekund zarejestruj się w BIK i sprawdź raport online

Konkluzja może być tylko jedna. Jeśli chcesz poważnie myśleć o zgłębieniu własnej historii kredytowej zmagazynowanej w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, nie masz wyjścia, pobierz raport z PKO BP lub Inteligo. Nawet jeśli wymagało by to zostania klientem tych banków tylko dla tej jednej czynności jak zdobycie raportu. To jest właściwa odpowiedź na pytanie gdzie pobrać raport BIK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *