Mam zły BIK - dlaczego tak jest?Sprawdzanie BIK

Gwiazdki BIK, czyli Twoja historia kredytowa w gwiazdkach zapisana

Gdy “zawalisz” spłatę kredytów, trafisz na listy dłużników i w efekcie utracisz wiarygodność kredytową oraz wyrażające ją graficznie gwiazdki BIK. Jednak wcale nie musi oznaczać to, że jesteś dożywotnio skazany na kredytową banicję – istnieje bowiem coś takiego jak odbudowała złego BIK-u.

Co zrobić, gdy straciło się zdolność kredytową?

Oczywistym jest, że pierwszym etapem jest spłacenie zaległości. Wszak z osobą, która posiada długi i ich nie spłaca, rozmawiać nie będzie żaden kredytodawca. Dlatego aby myśleć o powrocie do grona zaufanych kredytobiorców musisz najpierw spłacić wcześniejsze długi, przez które Twoja wiarygodność finansowa legła w gruzach.

Dopiero po spłacie możesz ocenić swoje straty poniesione w wyniku utraty płynności finansowej. Sprawdzisz je w BIK – to Twoje podstawowe narzędzie pomiarowe wykorzystywane w procesie odbudowy wiarygodności kredytowej. Scoring BIK określa i pokazuje jak daleko jesteś od celu, czyli odzyskania zdolności kredytowej i zaufania banków. Scoring BIK przedstawiany jest w postaci liczbowej oraz graficznej –  gwiazdek BIK. Im mniej gwiazdek BIK, tym gorzej. I odwrotnie, więcej gwiazdek to lepsza “jakość” kredytowa konsumenta.

Gwiazdki BIK – dla łatwiejszego zapamiętania – przyrównać można do systemu hotelowego. Pięciogwiazdkowy hotel dla turysty jest tym, czym pięciogwiazdkowy pożyczkobiorca dla banku.

Na początek sprawdź gwiazdki BIK, czyli swoją ocenę punktową

To podstawa, bez której nie sposób rozpocząć odbudowy historii kredytowej. Przede wszystkim potrzebne Ci będzie konto na stronie www.bik.pl , które pozwoli dokonać zamówienia Pakietu 12 pobrań raportów BIK. Tyle razy będziesz mógł pobrać swój BIK i sprawdzić postęp prac nad odbudową swojej wiarygodności. I co dla Ciebie najważniejsze – każdy z tych raportów będzie zawierał ocenę Twojej wiarygodności (owe gwiazdki BIK), która pozwoli Ci mierzyć postęp prac.

Zacznij zatem od zamówienie Pakietu 12 Pobrań Raportu BIK.  Poznasz swą aktualną ocenę BIK i to, na ile gwiazdek BIK jesteś oceniany.

raport z biku
Raport z BIK – pakiet pobrań

Gdy wiesz już, na ile gwiazdek BIK ocenia Cię….

czas przystąpić do działania. Być może wiesz, być może słyszałeś, że istnieje coś takiego jak odbudowa historii kredytowej, czyli odbudowa BIK. W praktyce jest to dążenie do zwiększenia ilości oceny punktowej i jednocześnie gwiazdek BIK.

A więc poprawy swojej wiarygodności kredytowej. Jeśli chcesz sprawdzić, w jaki sposób poprawić swój BIK , znajdź pod spodem tekstu taką ilość gwizdek BIK, jaką posiadasz. Przeniesiesz się wówczas do artykułu, który dokładnie i krok po kroku objaśni Ci, co zrobić, aby aktualnie posiadane gwiazdki BIK powiększyć o jedną, dwie a może 3?

Odbudowa BIK-u to proces długotrwały. Tak samo jak jego rujnowanie. Dlatego nie przekładaj pracy nad poprawą zdolności kredytowej  na nieokreślone kiedyś.

Przeczytaj poradnik – zobaczysz, że działania w kierunku poprawy historii kredytowej są proste i możliwe do wykonania przez internet. Dzięki temu będziesz mógł zacząć poprawiać swój BIK natychmiast po przeczytaniu instrukcji.

Gwiazdki BIK. Wskaż na ile gwiazdek ocenia Cię BIK, aby rozpocząć pracę nad odbudową BIK

brak oceny punktowej w BIK

jedna gwiazdka w BIK

dwie gwiazdki w BIK

trzy gwiazdki w BIK

cztery gwiazdki BIK

Gwiazdki BIK

One thought on “Gwiazdki BIK, czyli Twoja historia kredytowa w gwiazdkach zapisana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *